КАРАТИСТКИЊЕ КК „СЛАВИЈА“ БАЧ НАСТАВЉАЈУ ДА НИЖУ УСПЕХЕ

Општина Бач организовала је данас 7. априла 2022. године пријем у Свечаној сали за каратисткиње КК „Славија“ Бач које су на Европском првенству у Суботици у појединачним категоријама освојиле две сребрне и једну бронзану и у новој дисциплини ДУО КАТА ТИМ сребрну медаљу.

Помоћник председника Општине Бач Никола Вулетић  и Бранко Микавица испред Спортског савеза Општине Бач честитали су девојчицама на успеху и том приликом им доделили пригодне поклоне. Никола Вулетић је истакао да је у Суботици остварен велики успех и да се нада да ће у будућности бити још бољих резултата.

На Европском првенству девојчице су оствариле одличне резултате свака у својој категорији. У појединачном такмичењу Милица Наумов и Зое Частван освојиле су сребрну, док је Зина Ђурчјански освојила бронзану медаљу. У новој дисциплини дуо ката тим  Милица Наумов и Јована Рајак освојиле су друго место и сребрну медаљу, а Јања Којадиновић и Зина Ђурчјански такође су биле одличне и освојиле четврто место. Девојчице вредно тренирају и власнице су зеленог појаса Зина Ђурчјански, Милица Наумов, Јована Рајак и Јања Којадиновић, док Зое Частван је власница црвеног појаса.

Девојчице су обећале да ће да нижу и даље успехе на предстојећим такмичењима. Следеће такмичење „Ускршњи турнир“ биће одржан у Бачу 16.4.2022. године. После тога их чека Државно првенство Србије које ће се одржати у мају и Светско првенство у октобру у Карловим Варима у Чешкоj.

Хелга Борчић тренер КК „Славија“ захвалила се општини на досадашњој сарадњи. Такође су размотрени и даљи кораци који могу допринети унапређењу услова у којима деца тренирају.

Значајно је истаћи да Карате клуб „Славија“ Бач на сви такмичењима на најбољи начин афирмише нашу општину и успешне спортисте које имамо.