СВЕЧАНО УРУЧИВАЊЕ УГОВОРА ЗА КУПОВИНУ СЕОСКИХ КУЋА СА ОКУЋНИЦОМ ЗА 21 ИЗБЕГЛИЧКУ ПОРОДИЦУ
Свечано уручивање уговора за куповину сеоских кућа са окућницом за 21 избегличку породицу, у оквиру петог потрпројекта Регионалног стамбеног програма у Републици Србији.
У општини Бач, 10. јануара је у оквру Регионалног стамбеног програма, потпројекат 5, свечано уручен 21 уговор за куповину сеоских кућа са окућницом намењених избегличким породицама из Босне и Херцеговине и Хрватске, које имају пребивалиште на територији општине Бач, у оквиру петог потпројекта РСП у Републици Србији.
Финансијска средства у износу од 231 хиљаде евра за куповину 21 сеоске куће са окућницом обезбеђена су из донаторског Фонда РСП, преко Банке за развој Савета Европе. Потпројекат 5 РСП вредан је укупно 46,7 милиона евра. Од те суме, одобрена међународна донаторкса средства чине 36,3 милиона евра, а контрибуција Републике Србије 10,4 милиона евра.
Поред Председника општине Бач као домаћина догађаја, свечаном уручивању су присуствовали званичници Покрајинске владе Војводине, представници земаља донатора и међународних институција, помоћник комесара за избеглице и миграције и представници КОмесаријата.
Корисницима су се опбратили председник општине Бач, Борислав Антонић, покрајински секретар за социјалну политику, демографију и равноправност полова, Предраг Вулетић, помоћник комесара за избеглице и миграције, Иван Гергинов, директор Фонда за пружање помоћи избеглим, прогнаним и расељеним лицима, Душко Ћутило и високи званичници међународних институција, Бригите Кухар,представница Делегације ЕУ, Сем Хили,регионални координатор за избеглице и миграције у Америчкој амбасади,Џозеф Мелот, заменик шефа мисије ОЕБС и Андреј Казаков, шеф операција у представништву УНХЦР у Србији.
Регионални програм стамбеног збрињавања је заједнички вишегодишњи програм Републике Србије, БиХ, Црне Горе и Републике Хрватске, који има за циљ да обезбеди трајна стамбена решења за најугроженије избегличке породице у региону.
РСП Републике Србије спроводи се уз подршку ОЕБС-а и УНХЦР-а, а финансиран је средствима ЕУ, која је највећи донатор, САД, Немачке, Италије, Норвешке, Швајцарске, Данске, Турске, Луксембурга, Кипра, Румуније, Чешке, Словачке и Мађарске.